Drobný příspěvek na provoz

Pokud se nám chcete odměnit za obsah stránek...

Rychlé vyhledávání v knihovně Calibre - vhodné pro chorobné stahovače knih.

 

Proč? Nechce se mi otevírat program Calibre a používat jeho (i když sofistikované) vyhledávání. Chci rychle zjistit, jestli tuhle knížku mám. A jenom zkopírováním názvu (autora, série) knížky do schránky.

Jak? Spustím program, použiju tlačítko "Monitorovat schránku". Při změně textu ve schránce se provede vyhledávání v aktuální Calibre knihovně ve zvolených položkách, a program se přepne na popředí.

Tipy: Na servery, kde je problém text zkopírovat do schránky (např. xtrance) je dobré používat prohlížeč Chrome - a po najetí na žádaný text použít pravé tlačítko myši a příkaz zkontrolovat prvek. A ve výsledném dialogu už není problém text zkopírovat. Nebo (třeba u uvedeného serveru)  si nové příspěvky nechat posílat prostřednictvím RSS, dorazí v bezproblémovém textovém formátu.

Chyby: Po zkopírování NET kódu do schránky program občas spadne. Zatím neřeším, v tomhle případě už nevyhledávám knížky a program bych tak jako tak ukončil (výmluva - prostě jsem línej).

Prográmek je zde ke stažení.
 

  • Zobrazeno: 2867
We use cookies
Na stránkách používáme Cookies v pouze technicky nezbytné míře, jejich odmítnutím si jen drobně zmenšíte komfort (např. příští automatické přihlášení a podobně).