Oživení zdechlého Trea

Oživení zdechlého Trea

 

 

Oživení zdechlého Trea', 'Při experimentech s updatem firmware Trea 650 se může stát nemilá věc - tzv. cyklický reset. Treo bliká a vcelku na nic nereaguje, různé druhy resetů nepomáhají. Jak to opravit? Ale pokud máte možnost (nebo přístroj v záruce), hajdy do servisu!', '

 

Každopádně pokud Treo funguje, je v záruce nebo nejste příliš zruční, obraťte se na servis. Toto je pouze pro poslední pokus, než miláška odnesete do popelnice! Taktéž absolutně neručím za škody, které by vám případně vznikly. Taktéž vám v případech problémů nemohu poradit - s žádnými problémy jsem se nesetkal, ale to neznamená, že u jiného přístroje nemohou nastat!

Materiál: kolébka nebo 10 cm zvonkového drátu, Restore tool a usb drivery z http://shadowmite.com nebo (a lépe) Treo rom tool z http://www.grack.com/romtool.

 

Před spuštěním programů je třeba spustit na Treu bootloader - je to vcelku jednoduché. Ovšem jen pro majitele kolébky nebo kabelu s tlačítkem hotsync. Při resetu totiž musíte držet toto tlačítko - takže jak to obejít?

i2


Rozdělat koncovku kabelu a zkratovat piny 8 a 12. Konektory mohou být různé, je nutné si měřáčkem zjistit, jak jsou piny vyvedeny. Je také možné kabel odpojit, a propojit piny přímo na konektoru Trea, ale to je dost nesnadné pro příliš drobné plošky kontaktů . Při správném provedení se na obrazovce Trea zobrazí duhové pruhy a nápis Bootloader a číslo verze.
Potom rozpojit piny 8 a 12, a počítač by měl začít hledat ovladače k novému hardwaru. Jak Restore tool tak Treo rom tool ovladače obsahují, takže žádný problém.

i2

U obou programů je potřeba soubor ace-palmos.zip, ten je obsažen v souborech ROM, které lze vyhledat v různých fórech (např. www.treocentral.com). Doporučuju použít Treo rom tool, použití je velice snadné, pouze se zvolí upload ROM, volba ROM source (váš soubor ace-palmos.zip) a upload - a je to. Ve spodní části obrazovky je navíc zobrazen stav telefonu - všechno máte pod kontrolou. Restore tool je také použitelný, ale příkazová řádka je celkem nepohodlná. Návod je v souboru Directions.txt, a je třeba ho dodržet velice, ale velice přesně. Prográmky v případě zájmu umístím v sekci download, ale nejlepší je získat nejnovější verze přímo od programátorů.....
  • Zobrazení: 2628

K článku 'Oživení zdechlého Trea' nejsou připojeny žádné komentáře

Zanechat komentář

Odpověď na Some User
 

Přihlášení