Jedná se o vcelku jednoduchou aplikaci pro nahlížení do knihovničky e-knih vytvořené v programu Calibre. Je možné mít v telefonu menší knihovnu (a z ní knížky procházet, otevírat nebo sdílet), případně stačí databázový soubor vaší hlavní knihovničky, která  se (hlavně u chorobných stahovačů knížek) na SD kartu nevejde. Nebo je možné obojí, a mezi knihovničkami přecházet.

 

K vytvoření prográmku mě donutily návštěvy knihkupectví a antikvariátů. Chtěl jsem v telefonu mít seznam knížek, které mám ve své elektronické knihovně. Pro porovnání, a abych třeba něco nekupoval zbytečně.
A také pro výběr čtiva – na telefonu si o knížce z knihovničky zjistím hodnocení a přečtu komentáře na oblíbených webech, vyhledávání program provede za mě. A poté se rozhodnu, zda je knížka hodna mé pozornosti.

Stažení programu (download): Zde… soubor apk.

 

 

Požadavky:

SD karta, pro dodatečné informace o knihách se hodí přístup k internetu, a program Barcode Scanner pro případné vyhledávání knížek ve vaší  databázi pomocí čárového kódu a ISBN (není nutný, jen při využití této funkce).

Import knihovny:

Knihovničku nebo databázový soubor (metadata.db, nalézá se v kořenovém adresáři knihovničky Calibre) je třeba importovat, pak je možné s aplikací pracovat. V této nabídce je možno nastavit možnosti řazení, vyhledávání a tak. A také zkusit vyhledávat knížku podle čárového kódu. Vhodné při návštěvě knihkupectví (mám tohle jako ebook?), pouze v případě, že v databázi vyplňujete poctivě ISBN. Jinak výsledky nemusí být dobré.
Poznámka: soubor se do aplikace nahraje, a je přístupný i po vyjmutí karty. Na druhou stránku je při jeho změně na kartě znovu provést import. Porovnání souborů a případná automatická aktualizace je rozpracována. 

 

Výpis knížek:

Nahoře je chlívek pro vyhledávání, zobrazení hodnocení a podobně lze zakázat v nastavení. Šedá lupa nahoře je pro přechod do rozšířeného vyhledávání. A to je vlastně všechno.

 

Nastavení:

V nastavení je možné omezit počet serverů, na kterých se dohledávají informace. A také omezit počet zobrazovaných položek v základním výpisu.

 

Podrobnosti o knížce:

Podrobnosti o knize – netřeba delší komentář. Samozřejmě pokud se použije pouze databázový soubor, obálka nebude zobrazena. A soubor nepůjde otevřít a sdílet. Modře napsané položky vrátí aplikaci do výpisu s vyhledáním dané položky (štítku, autora). Čudl s křížkem zavírá okno detailů, ve výpisu zruší výsledky vyhledávání.

 

Otevření a sdílení knih, dohledání informací na internetu:

 

Pokud vás knížka zaujme, jdou dohledat další informace na předvolených webech. Otevřou se v internetovém prohlížeči. 

Ebook jde otevřít (například ve čtečce knížek) a sdílet (například mailem). Výborně funguje sdílení s aplikací Kindle pro Android, knížka se odešle do všech (vybraných) zařízení uživatele. A také odesílání na mail, třeba kamarádovi nebo na Kindle.

 

Odeslání do čtečky Kindle:

Tato funkce pro sdílení se nainstaluje společně s aplikací Kindle pro Android, k dostání je na Google obchodu zdarma. 
Malé odbočení – pokud máte přístup k dobře zpracovaným elektronickým knížkám, je to jediná aplikace pro Android, která je schopná slušně zobrazit soubory ve formátu mobi, a zachovat zamýšlené formátování (fonty, obtékání obrázků a podobně). Pro formát epub je to (překvapivě) aplikace Knihy Google.
Pokud víte o lepší čtečce, dejte mi vědět, ale s tipy na Cool a Moon readery se neobtěžujte – ty používám jen na obskurní texty, u kterých je nutné vyhrát si s nastavením, aby byly dobře čitelné.

 

Vyhledání podle čárového kódu:

 

 

 

Po načtení čárového kódu ze (převážně) zadní strany obálky aplikace vyhledá odpovídající položku podle ISBN. Pokud nenajde žádný záznam a je k dispozici internet, je tu možnost knihu vyhledat podle názvu. Ovšem jen v případě, že se název podaří na webu vyhledat.

 

Rozšířené vyhledávání:

 

A nakonec rozšířené vyhledávání. Volby jsou nepříliš složité, pokud se nezadá text a vybere určitý štítek (autor, hodnocení), budou zobrazeny všechny položky odpovídající zadání.
Tato funkce je vcelku nová, není všechno dostatečně vyzkoušeno. Takže výsledky nemusí být stoprocentní.

Komentáře  
0 #4 nfl jerseys cheap 2021-10-21 08:15
We will be professional wholesale supplier of jerseys, customized in supplying General Jerseys and customized
jerseys. Jerseys using 100% stitched genuine quality, all Quantities, Logos and Names are sewn upon and embroidered.

nfl jerseys cheap: https://themuddycrows.com/wp-content/wholesale-jerseys-free-shipping.html
Citovat
0 #3 Reagan 2021-10-21 07:05
I am actually grateful to the owner of this web site who has shared this impressive piece of writing at at this time.


Take a look at my web blog: blog tutorial (Reagan: http://www.bsaa.edu.ru/bitrix/rk.php?goto=https://www.clickstreamtech.com/)
Citovat
0 #2 check here 2021-07-02 02:09
Witherspoon uses the right . In the 1995 movie Money Train Jennifer Lopez get naked while playing New York Ciity transit cop Grace Santiago.

Ways to is, your dogg makes no longeer appearances the actual world movie.


Feel free to visit my web sikte ... check
here: https://joker.vin/15-joker123-2
Citovat
0 #1 skate 2021-06-30 17:33
Hello, There's no doubt that your web site could be having web browser compatibility problems.
When I look at your website in Safari, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it's got some overlapping issues.
I just wanted to give you a quick heads up! Besides that,
great site!
Citovat
Přidat komentář