Malý prográmek pro prohlížení databáze knihovny Calibre na Androidích telefonech. Jednoduchý a malý, vhodný při návštěvách knihkupectví (nemám tohle jako ebook?). Stačí mu soubor metadata.db z knihovny Calibre, není třeba do telefonu cpát kompletní knihovnu.

Malá pomůcka pro úpravu a tvorbu Ebooků. Nadstavba, která z jednoho místa spouští externí programy (Sigil, Calibre editor, převodník Writer2Latex, Kinlegen). A výslednou knížku zařadí do knihovny Calibre, případně pošle do připojené čtečky Kindle.

Rychlé vyhledávání v knihovně Calibre - vhodné pro chorobné stahovače knih.

Až s příchodem nového firmwaru pro čtečku Kindle jsem si uvědomil, že knížka ve čtečce není jen pouhý text, ale text, který může i výborně vypadat. Že knížka může obsahovat například obtékání obrázků, vložené fonty a podobné vymoženosti. Pokud si budu knížku kupovat, o převod souboru pro čtečku se postarají profesionálové z nakladatelství. Ale co s knížkou například ve formátu DOC staženou z internetu?

Článek určitě není určený pro odborníky pro výrobu elektronických knih – je pro amatéry, kteří si chtějí vyrobit Eboook přiměřené kvality s minimem znalostí HTML a CSS.